uutiset

Seuran sääntömäärainen syyskokous | keskiviikko, 7.11.2018

ONS smallOulun Naisfutis ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään keskiviikkona, 7. marraskuuta 2018 kello 18:00 alkaen Arina Areenan kokoushuoneessa (Nuottasaarentie 12 90400 OULU). Seura toivoo mahdollisimman monen jäsenen osallistuvan kokoukseen. Johtokunnan kokoonpanoon on tulossa muutoksia ja mukaan tarvitaan uusia (tai aiemmin mukana olleita) seuratoiminnasta kiinnostuneita jäseniä. Esityslista ja ilmoittautuminen Lue lisää -linkistä! KAHVITARJOILU!

Kokouksessa käsitellään mm. seuraavat asiat:

 1. Avataan kokous
 2. Valitaan kokoukselle
  a) puheenjohtaja
  b) sihteeri
  c) kaksi pöytäkirjan tarkastajaa
  d) ääntenlaskijat
 3. Todetaan läsnä olevat äänioikeutetut jäsenet
 4. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 5. Päätetään jäsenyydestä muissa järjestöissä ja yhteisöissä
 6. Vahvistetaan liittymis-, jäsen-, ja ainais- ja kannattajajäsenmaksujen suuruus
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio
 8. Valitaan jäsenten keskuudesta johtokunnan puheenjohtaja joka toinen vuosi
 9. Valitaan johtokunnan muut jäsenet erovuoroisten tilalle
 10. Valitaan yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja vastaava määrä varatilintarkastajia
 11. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat
 12. Päätetään kokous

Asioista, joita seuran jäsenet haluavat esittää syyskokouksessa käsiteltäviksi, on tehtävä johtokunnalle kirjallinen esitys viimeistään kaksi viikkoa ennen kokousta (postitettava tai toimitettava seurasihteerille viimeistään 24. lokakuuta).

 

Tervetuloa joukolla mukaan!

 

Oulussa, 17. lokakuuta 2018

ONS Johtokunta


 

LISÄTIEDOT: