uutiset

Seuran jäsenkortit 2019

Seuralla on käytössä sähköinen (mobiili) jäsenkortti kaudella 2019. Korttia varten puhelimeen pitää ladata Cardu -sovellus joka löytyy puhelimessa olevista sovelluskaupoista (sovellus on ilmainen). Windows -käyttöjärjestelmällä toimiviin puhelimiin Cardua ei enää saatavilla. Alla on tarkempaa tietoa sovelluksen lataamisesta ja käytöstä.

Jotta kortin voi aktivoida oikealle henkilölle, tulee korttia varten henkilö olla rekisteröitynä Pelipaikkaan ja seuralla tulee olla kortinhaltijan mobiilinumero tiedossa. Tasossa pelaajien yhteystiedoissa on usein miten huoltajan numero, joten pelaajilta pitää toimittaa joukkueen keräämä lista pelaajien henkilökohtaisista numeroista. Toimihenkilöt ja valmentajat rekisteröidään Pelipaikassa ilmoitettuun numeroon. Mikäli siellä oleva numero ei ole oikea, numeron voi ilmoittaa allekirjoittaneelle (Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.).

Jos et ole ottanut Cardua vielä käyttöösi, etene näin:

  • Lataa Cardu -sovellus puhelimeesi
  • Luo sovellukseen oma profiilisi. Siihen vaaditaan myös sähköpostiosoite!
  • Kun profiilisi on rekisteröity, saat Cardun avaamalla näkyville sinulle rekisteröidyt kortit automaattisesti (jäsenkortin lisäksi myös Kausikortin, jos sellaisen olet hankkinut)

jasenkortti 2019Nuorimmille pelaajille sekä henkilöille, joilla ei ole käytössä älypuhelinta, kortti voidaan myös toimittaa pahvisena (mahdollisesti myös laminoituna jos siihen jää aikaa).

Seuran jäsenyys on voimassa Palloliiton lisenssikauden (kalenterivuosi) ja loppuu (ellei pelaaja/toimihenkilö siirry toiseen seuraan) 31.12.2109.

TÄSSÄ LISÄÄ CARDU -SOVELLUKSESTA

Slider

TOIMISTO 2020:

27 tammi
Toimistopäivystys
Päivä 2020-01-27 12:00 - 17:00
30 tammi
Toimistopäivystys
Päivä 2020-01-30 12:00 - 17:00
30 tammi
JOJO -palaveri
Päivä 2020-01-30 17:30 - 19:30

Paikka: SuperPark

Tahtiseura lapset ja nuoret