Header uutiset

Seuran sääntömuutos 2020/2021 – ota kantaa!

Seuran (yhdistyksen) säännöt ovat kaivanneet mittavaa uudistamista ja ajantasaistamista jo pidemmän aikaa. Monessa asiassa aika on ajanut nykyisten sääntöjen ohi ja myös toimintaympäristö on muuttunut vuosien varrella.

Ehdotus (luonnos) uusiksi säännöiksi sekä taustaa ja perusteluja osalle muutoksista ovat nyt julkisesti nähtävillä ja tarvittaessa kommentoitavissa seuran nettisivuilla. Löydät luonnoksen sekä muun materiaalin Seura -valikosta, Seuran Säännöt linkin alavalinnoista. Suoraan sääntöluonnokseen pääset myös alla olevista linkeistä.

Käy tutustumassa ja ota rohkeasti kantaa (voit tehdä sen myös nimettömästi!)

Sääntömuutosehdotus | Perusteet/tausta ehdotukselle | Palaute

  FB ROUND  insta   Twitter

tahtiseura pieni JP