Header uutiset

Seuran ylimääräinen kokous pidetään tiistaina 23.11 klo 18:00 Heinäpään hallin kokoushuoneessa.

 

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat:

  1. kokouksen avaus
  2. valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi
   pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
  3. todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. hyväksytään kokouksen työjärjestys
  5. Vahvistetaan jäsen-, ja kannattajajäsenmaksujen suuruus
  6. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio
  7. Hallituksen täydentäminen
  8. Valitaan yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja vastaava määrä varatilintarkastajia
  9. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat
  10. Päätetään kokous

Hallituksesta vapautuu yksi paikka marraskuussa, joten mikäli olet kiinnostunut toimimaan seuran hallituksessa, niin olethan yhteyksissä hallituksen puheenjohtajaan Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. 15.11 mennessä.

Mikäli Seuran jäsen haluaa saada jonkin asian Seuran vuosikokouksen käsiteltäväksi, on siitä ilmoitettava kirjallisesti hallitukselle (Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.) viimeistään 15.11. mennessä.

Mikäli haluatte osallistua kokoukseen, niin pyydämme Teitä tekemään ilmoittautumiset viimeistään 15.11 klo 21:00 mennessä sähköpostitse osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Osallistuminen myös Teams -yhteydellä on mahdollista.

Kokousmateriaali saatavilla TÄÄLTÄ.

 • Esityslista (pdf)
 • Talousarvio vuodelle 2022 (pdf)
 • Toimintasuunnitelma vuodelle 2022 (pdf)